balustrada nierdzewna

Podstawą takich balustrad są gotowe słupki. Posiadają ruchomy uchwyt poręczy, uchwyty na pręty (lub szkło), rurkę ze stali nierdzewnej, rozetę maskującą, która zakrywa kotwy montażowe. Taki zmontowany słupek jest zakotwiczony do podestu za pomocą dwóch prętów gwintowanych o średnicy 10 mm i kotwy chemicznej. Słupek należy umieścić na zakotwiczonych prętach i przymocować nakrętkami.
Mocowanie poręczy do słupka wymaga wywiercenia gwintów o średnicy 5 mm w poręczy za pomocą wiertła z gwintownikiem. Do jednego słupka potrzebne są dwa takie otwory gwintowane. Po ich wywierceniu należy za pomocą śrub połączyć poręcz ze słupkiem. Na końcu poręczy należy zamontować zaślepki maskujące, w razie potrzeby można dobić młotkiem (gumowym). Montaż prętów jest już łatwiejszy. Należy przeciągnąć pręty przez uchwyty i za pomocą klucza imbusowego dokręcić małe wkręty znajdujące się w dolnej części uchwytów. Podobnie jak w przypadku poręczy, na końcu prętów należy przymocować zaślepki. Moduł poręczy ze stali nierdzewnej jest gotowy. 
Rozwiązania konstrukcyjne mogą się od siebie różnić, dlatego do tego rodzaju sytuacji ma zastosowanie wiele innych komponentów – łączniki, kolanka, uchwyty, kotwy, poręcze. Wszystkie te elementy można znaleźć w zakładce elementy balustrad.
Jeśli masz trudności z zestawieniem poszczególnych elementów, polecamy zakładkę balustrady nierdzewne, która zawiera szczegółowe zestawy modułowe dla konkretnych długości balustrad. Zestawy zawierają wszystkie niezbędne elementy do ich montażu.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub nietypowych rozwiązań prosimy o kontakt z naszymi specjalistami za pośrednictwem poczty e-mail, telefonicznie lub chatu, który znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu.


Kilka porad przed zakupem systemu modułowego:

Balustrady ze stali nierdzewnej można podzielić na kilka kategorii:
balustrady prętowe - wypełnienia balustrad składają się z cienkich poziomych drążków zwanych prętami
balustrady szklane - wypełnienia szklanych balustrad tworzą tafle szkła
balustrady caloszklane

Wszystkie rodzaje balustrad i ich elementów składowych można znaleźć w zakładce balustrady nierdzewne.

Wysokość balustrady określa norma bezpieczeństwa. W przypadku balustrad umieszczonych do 3 m od podłoża wystarczą słupki o wysokości 90 cm (rozmiar ten obejmuje także poręcz), a w przypadku balustrad powyżej 3m do 12 m wysokość wynosi 100 cm.
Podział słupków jest zgodny z montażem – dzieli się na słupki z montażem górnym lub bocznym. Należy zwrócić uwagę na miejsce montażu balustrady – w ofercie znajdują się słupki na płaskie podłoże (VR, BR) i nieco wyższe słupki na schody wykonane ze stali nierdzewnej (VS, BS).
Jakość AISI304 i AISI316 posiadają półprodukty ze stali nierdzewnej zawarte w naszej ofercie. Obydwie jakości stali nierdzewnej nadają się do montażu poręczy wewnętrznych lub zewnętrznych, a jakość AISI316 dedykowana jest do montażu  w trudnych warunkach.


slupek nierdzewny